Zaoberáme sa ručným kopaním studní už takmer 20 rokov. Ponúkame Vám naše služby od poradenstva, cez dovoz skruží na miesto výkopu až po vykopanie samotnej studne. Investícia do vlastnej studne znamená zdroj vody zadarmo pre Vás, i celé ďaľšie generácie. Táto investícia sa Vám vráti veľmi rýchlo.

Výkop samotnej studne robíme ručne, pokiaľ to dovolí terén. Poradíme si však aj v situácii, ak narazíme naveľmi tvrdé horniny – disponujeme vozidlom Iveko s plošinou a kompresorom.

Jednou z výhod ručného kopania studne je aj minimálne poškodenie okolitého terénu.

 

V minulosti, keď neexistoval žiaden vodovod, bola studňa nevyhnutnou zásobárňou vody nielen pre ľudí, ale aj pre domáce zvieratá, chovný dobytok. Studne boli už oddávna v centre pozornosti a obecné úrady ich udržiavali sa v bezchybnom stave. Pomáhali pri zabezpečovaní životne dôležitej vody pre ľudí, nehovoriac o ich dôležitosti v prípade požiarov, ktoré v minulosti navštevovali dediny vari každý rok.

Taká je minulosť studní, týchto nepostrádateľných pomocníkov človeka. Ak si myslíte, že v dnešnej dobe stratili na význame, mýlite sa. Opak je pravdou a kopanie studní práve v súčasnosti naberá na intenzite.

Pozrite si fotodokumentáciu z priebehu kopania studne.

V albume nájdete tiež niekoľko záberov na naše technické vybavenie, či vozový park.